21
مرداد

شمیم چیست؟

شمیم :شبکه ملی یکپارچه مالکیت

شمیم :شبکه ملی یکپارچه مالکیت

از ابتدای سال 95 طرح امکان سنجی و مطالعاتی شمیم آغاز شدو برای اهداف نقشه برداری کاداستر با دقت 5 سانتی متر ، با ارتباط با ایستگاههای ثابت برداشت آنی، که با ارتباط مخابراتی وسیم کارت های متصل شده بر روی دستگاههای متحرک و درراستای قانون یکپارچه سازی نقشه های کلی انجام می یابد.
طرح شمیم درراستای تهیه ی نقشه و بالا بردن دقت سندهای صادره برای املاک می باشد. پس ازاجرای طرح شمیم ، تمامی ارگان ها وسازمانها می توانند به جهت دقت بالای سیستم با ارتباط با این شبکه ،نقشه ای دقیق تهیه نمایند که دارای دقت مطالعاتی بسیار بالایی می باشد.

در طرح شمیم به جهت آنلاین بودن و داشتن سیم کارت روی دستگاههای سیار ،اطلاعات و مختصات به صورت آنلاین به مرکز ارسال می گردد.

از دیگر مزایای طرح شمیم این است که تثبیت موقعیت ملک در کاداستر دقیق تر و صحیح تر خواهد شد و باعث جلوگیری از تداخل و تعارض املاک می گردد.
از مزایای دیگر این طرح این است که اگر به هر دلیلی از جمله سیل –زلزله –جنگ و… حد فاصل موقعیت مکانی املاک و پلاکهای ثبتی از بین برود ،میتوان از اطلاعات و مختصات دقیق و مطمئن روش فوق دوباره موقعیت درست املاک را احیاء نموده و از هرگونه تضییع حقی جلوگیری شود.